Et in Terra, Red de Aarde!

4 oktober 2026 15:00 t/m 4 oktober 2026 17:00
Locatie: Koortsboom St.-Walrick,

Het gaat niet goed met de aarde. We horen er veel over. Maar aan de andere kant hoor je ook dat het allemaal wel meevalt. Is dat zo? Dat het echt niet goed gaat met de aarde wordt meteen duidelijk als je je realiseert dat er in de ideale situatie van de beschikbare ruimte op aarde voor iedere aardbewoner niet meer dan 1,7 hectare in gebruik zou moeten zijn. Maar in feite is dat bijna twee keer zo veel en is er voor iedere mens door de manier waarop wij leven 2,7 hectare in gebruik. Er zouden op dit moment dus eigenlijk bijna twee aardes moeten zijn. Maar er is geen tweede aarde en dus komt er voor de natuur zelf steeds minder ruimte. Die kan zich steeds moeilijker herstellen en komt steeds verder onder druk te staan.

De Nijmeegse Schola Cantorum Karolus Magnus maakt zich daar zorgen over en heeft aan dit onderwerp haar nieuwe programma gewijd: ‘Et in Terra, red de aarde!’

Op zondagmiddag 4 oktober 2026 is het nieuwe programma te zien en te horen op het Legendeveld van het scoutingterrein, nabij restaurant St. Walrick in Overasselt, direct naast de ruïne van de Walrickkapel aldaar. Het begint om 15.00 uur en duurt een uur. Entree is vrij. Een vrijwillige bijdrage aan de schola wordt op prijs gesteld.

Wat kunt u verwachten:

  • De schola zingt een aantal scheppingsgezangen en ook gezangen van Sint-Franciscus, wiens achthonderste sterfdag op 4 oktober wordt herdacht;
  • Er zijn gedichten te horen die gaan over het klimaat. De Heumense dorpsdichter Marie-Louise Hellemons zal een speciaal voor deze gelegenheid geschreven gedicht voordragen.
  • Een franciscaan, een eigentijdse volgeling van Sint-Franciscus dus, vertelt over hoe Franciscus zich in de huidige tijd zou hebben opgesteld en wat wij van hem kunnen leren.
  • In een boom worden linten opgehangen waarop inspirerende teksten zijn geschreven, en in het programmaboekje zijn praktische tips te vinden over wat wij zelf kunnen bijdragen aan het behoud van de schepping.

Omdat het evenement in de buitenlucht plaatsvindt, zou het op dat moment kunnen regenen. Zorg in dat geval dus voor regenkleding of paraplu. Er zijn maar weinig zitplaatsen beschikbaar, dus als u wilt zitten, neem dan zelf een stoeltje mee.

Auto’s en fietsen kunnen worden geparkeerd op het terrein dat op vijftig meter afstand van restaurant St. Walrick is gelegen.

Op www.karolus-magnus.nl is meer informatie te vinden. Mocht het evenement vanwege heel erg slecht weer geen doorgang kunnen vinden, dan ziet u dat ook op deze website.